Cześć!
wtorek, 27 listopada 2012
Warkocz z grzywki z końskim ogonem
sobota, 24 listopada 2012
Kok ze spinkami
Te różyczki tak bardzo mi się spodobały, że na drugi dzień nie pozostało mi nic innego jak zrobić na zajęcia koka. Włosy już nie nadawały się do niczego mimo, iż wczoraj były myte.
Zrobiłam te zdjęcia po przyjściu z zajęć więc powiedzmy, że kok jeszcze się trzyma :)
Kolejny kłos
Na urodzinową imprezę znajomej, postanowiłam spiąć włosy. Za wzór służyła mi ten oto obrazek <--
Wyszło hmmm troszkę inaczej jak zawsze. Mam nadzieję, że jak trochę poćwiczę, następnym razem efekt będzie lepszy i bardziej zaskakujący.
Teraz widzę, iż spinki z różyczkami, które upięte są w moich włosach są za bardzo rozstawione, a całość dość luźno spięta.
czwartek, 22 listopada 2012
Dzisiejsza inspiracja
Witajcie!

.jpg)
- Pamiętajcie - fajny nieład na włosach bywa sexi!
- Jeśli nie wyjdzie wam tak jak na obrazkach to nic, liczy się trochę własnej intencji twórczej.
- Ja inaczej spięłam końcówkę warkocza dlatego wyszło to nieco jak kok.
Zdjęcia robiłam sama sobie tak więc jak zwykle troszkę .... :)
środa, 14 listopada 2012
Kłos z kokiem
.jpg)
Postanowiłam tym razem zrobić coś innego. Mały eksperyment na włosach koleżanki okazał się całkiem fajny. Zrobiłam kłosa od dołu i kłosa od góry, które z resztą włosów na środku przerodziły się w kok. Fryzura mocna, wytrzymała ze dwa dni.
Dobierany krok po kroku
.jpg)
Warkocz dobierany krok po kroku:
- Wydziel włosy na czubku głowy tuż nad czołem o rozdziel je na 3 równe pasma, jak do zwykłego warkocza i zacznij je zaplatać.
- Złap wszystkie pasma w jedną rękę, ale tak, by każde pasmo było od siebie oddzielone.
- Wolną ręką dobierz dodatkowe pasmo z boku głowy i dołącz do najbliższego pasma, a więc jeśli dobierasz włosy z prawej strony, dołącz dobrane pasma do głównego pasma z prawej strony. Tak powoli powstaje warkocz dobierany. Krok po kroku poprowadzimy cię dalej:
- Przełóż połączone pasmo z prawej stronyna środek równocześnie przekładając je do lewej ręki zaś środkowe pasmo przełóż na prawą stronę do prawej ręki.
- Trzy pasma powinny znaleźć się prawej ręce, natomiast lewą rękę powinnaś mieć wolną.
- Z lewej strony dobierz pasmo i postępuj dalej tak, jak z prawą stroną.
- Splataj ciasno pasma w warkocz, aż dojdziesz do poziomu poniżej linii włosów. Kiedy skończą się włosy do dobierania, spleć normalny warkocz.
Źródło: ofeminin.pl
niedziela, 4 listopada 2012
Skok ze Stratosfery
W niedzielę, Felix Baumgartner pobił rekord najwyższego skoku spadochronowego Josepha Kellera z 52 lat. Ustanowił trzy rekordy świata i przekroczył barierę dźwięku. Jak sam wspominał był to wielki wyczyn i sprawdzenie granic ludzkiej techniki.
14 października Felix Baumgartner został pierwszym człowiekiem na świecie, który przekroczył barierę dźwięku i ustanowił trzy rekordy świata. Skok pod patronatem Red Bull Stratos został wykonany z 39.044 km. Przez 4 min i 20s Felix spadał swobodnie. Cały skok trwał 9 minut i trzy sekundy. Według wstępnych ustaleń osiągnął prędkość 1342,8 km/h. Zebrana na miejscu rodzina, przyjaciele i cała załoga od 5 lat pracująca nad tym projektem odetchnęła z ulgą, gdy o godzinie 17.30 w Roswell w stanie Nowy Meksyk wystartował balon napełniony helem o objętości 850 tysięcy metrów. Dwa dni wcześniej lot 43-letniego astronauty został odwołany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Spokojnie odebrana informacja i kilka dni cierpliwości opłaciły się, lot został powtórzony. Start kapsuły nie napotkał żadnych problemów. Prędkość, z jaką balon wznosił się do góry, zaskoczyła wszystkich, gdyż była ona porównawcza do jadącego roweru. Po przelecianych 20 km, temperatura na zewnątrz wynosiła ok. -68 stopni C, a w środku 14 stopni C. Wraz z wysokością, wszystko ulegało zmianie. W trakcie lotów wystąpiły małe problemy z parowaniem kombinezonu, lecz defekt ten zdał się na tyle mały, iż akcje można było kontynuować.

Warkocz i jego znaczenie
Warkocz – uczesanie z trzech (lub więcej) pasm długich, splecionych włosów, zabezpieczone przed rozplataniem (np. wstążką, czasem związaną w kokardę, frotką, itp.). W tradycji europejskiej włosy były splatane w jeden warkocz, noszony z tyłu głowy lub dwa, symetrycznie po bokach głowy – czasem dodatkowo upięte. W kulturach afrykańskich fryzura może składać się z bardzo wielu cienkich warkoczyków.
Warkoczem nazywa się także każdy wykonany w ten sposób splot.
Odmiany uczesania:
Odmiany uczesania:
- warkocz francuski – warkocz, w którym splatanie rozpoczyna się od wierzchołka głowy, a do początkowo cienkich pasm dobiera się coraz więcej włosów
- korona – długi warkocz opleciony wokół głowy
- kukiełka – warkocz zwinięty i upięty z tyłu głowy
- baranek – dwa warkocze zwinięte przy uszach (na kształt baranich rogów)
- warkocze dobierane (cornrows) - warkocze wykonywane z wielu pasm i umiejscowione bezpośrednio przy skórze
- harcap – warkocz z włosów lub peruki, noszony przez mężczyzn w XVIII wieku
Sploty warkoczy:
- splot francuski (warkocze francuskie) - gdzie pasma włosów wplatane są w warkocz od góry
- splot holenderski (warkocze holenderskie) - gdzie pasma włosów wplatana są od dołu (stąd wyraźny wypukły wzór)
Źródło: wikipedia
A to warkocze francuskie:
sobota, 3 listopada 2012
Subskrybuj:
Posty (Atom)